Diploma in Fundraising starter opp i oktober

Interessen for Fundraising Norges sertifiseringskurs Diploma in Fundraising har vært svært stor. Nå ser vi frem til å ønske deltakerne velkommen til et nytt kull med faglig fordypning, erfaringsdeling og kompetanseheving innen fundraising.

Sertifiseringskurset er et omfattende videreutdanningstilbud som går over syv måneder og gir deltakerne et solid faglig fundament innen planlegging, gjennomføring og analyse av fundraisingarbeid.

Diploma in Fundraising ledes av professor Adrian Sargeant fra Institute for Sustainable Philanthropy og tar for seg sentrale temaer som giverrekruttering, giverlojalitet, arv og store gaver, digital kommunikasjon samt ledelse av prosesser, prosjekter og team. Kurset kombinerer teori og praksis og gir deltakerne verktøy de kan ta i bruk direkte i egen organisasjon.

– Vi er utrolig glade for den store interessen for Diploma in Fundraising. Dette er et kurs vi har jobbet mye med å utvikle, og det er inspirerende å se at så mange ønsker å investere i egen kompetanse og profesjonaliseringen av fundraisingarbeidet i organisasjonene sine. Vi gleder oss veldig til å komme i gang med et nytt kull og til å følge deltakernes utvikling gjennom studieåret, sier Storebakken.

Adrian Sargeant fra Institute for Sustainable Philanthropy og Charlotte A. Storebakken fra Fundraising Norge

Kurset gjennomføres på deltid med hovedvekt på ukentlige digitale samlinger, kombinert med læringsaktiviteter mellom samlingene. Deltakerne får anledning til å knytte teori til praksis gjennom refleksjoner og diskusjoner med utgangspunkt i egen organisasjon. Kurset avsluttes med eksamen og gir diplom i fundraising.

I årets kull er det 14 kursdeltakere fra 9 ulike organisasjon. Dette viser at stadig flere organisasjoner ønsker å satse på faglig utvikling og profesjonalitet i innsamlingsarbeidet.

Er du interessert i ta sertifiseringen, men rakk ikke påmeldingsfristen 1. juli? Kontakt Charlotte Storebakken på charlotte@fundraisingnorge.no, for registrering eller mer informasjon.

Vi ønsker alle deltakerne lykke til og ser frem til å starte reisen sammen med dere i høst!

Les mer om Diploma in Fundraising

Se alle kurs her